Viru Folk 2013 9.-11. august Käsmus

Printeri-sõbralik versioonSend to friendPDF version

Põhjamaine muusikafestival Viru Folk (9.-11. august 2013) keskendub sel korral Rootsi kultuurile. Pole ju rootsi veri võõras paljude eestlastegi sugupuudes.

Rootsi päritolu esinejaid ning rootsi temaatikat jätkub festivali igasse päeva. Kõlab eripalgelist rootsi muusikat, saab tantsida rootsi tantse ning ka filmi-, foto- ja keskkonnaprogramm ei jäta tänavust põhiteemat puudutamata. Kindlasti hõljuvad neil päevil Käsmu kohal nii Astrid Lindgreni, Ingmar Bergmani kui Stieg Larssoni vaimud.

Kindlasti ei pea Käsmu peal liikudes üksnes näkileiba krõbistama vaid saab põske pista mõne Karlssoni lihapalli, "Janssoni kiusatuse" ampsu või libekala suutäie - seda kõike loomulikult ka rootsi laualt. Kindlasti pakutakse hernesuppigi, mille kõrvale soojendatud punši nagu oli Rootsis tavaks juba paarisaja aasta eest. Käsmu on tulemas ka Pipi ja Karlsson, kes lapsi lõbustavad - spunki otsivad ning väikeseid kukekesi joonistavad.

Mõistagi sisaldab festivali mahukas muusikaprogramm arvukalt esinejaid ennekõike siiski Eestimaalt, aga ka USA-st, Venemaalt ja mujaltki. Rohkem kui kunagi varem on seekord laval ka virumaalasi, sest festival kulmineerub mahuka kontsertlavastusega Virumaa Laul, käsitledes läbi aastasadade erinevate kultuuride ristumisteeks olnud maa kultuurilugu.

Kontserdid toimuvad taaskord kolmel suurel välilaval ning neljal väiksemal. Käsmu lahel saab lõbusõitu nautida erinevate alustega, avatud koduaedades maitsta käsmukate valmistatud maitsvaid roogasid ning imetleda ja kaasagi osta kohalikku kaunist käsitööd.

Et festivali ajal ei peaks Hulkur Rasmuse moodi peavarjuta olema, vaata meie eluolu lehekülge; piletitega seonduva leiad SIIT.

Pileteid saab osta kõikidest Piletilevi müügipunktidest või aadressilt www.piletilevi.ee

Jälgi meie tegemisi ka FACEBOOKIS

Piletiinfo

Millal on piletikeskus avatud?

Mis on festivali passide, sooduspasside ja perepasside hinnad? 

Mis maksavad päevapiletid?

Kõik info leiad SIIT

Meeldetuletuseks - festivalipassi või päevapileti omanikel eraldi kontserdipileteid osta pole vaja.

 

Programm

Viru Folgil on kokku seitse lava - Pealava, Metsalava, Ingmani Merelava, Kirjanike maja hoov, Vinteri lava, Rahvamaja ning Käsmu kirik. 

Millised ansamblid ja kus esinevad? 

Vaata programmi SIIT

 

 

 

Eluolu

 

Kuidas Käsmu tulla? Kus telkida, kus parkida? Millised on ööbimisvõimalused Käsmus ja väljaspool seda?

Saun, pakihoid, pangabuss?

Info leiad SIIT

 

 

 

Kaardid

 

Kuidas saada Käsmu?

Kus asuvad lavad, kohvikud, parklad, telklad jne

Vastused leiad SIIT

 

 

 

Folgibuss

 

Kõige parem on folgile tulla omnibussiga!

Tuled Tartust, Tallinnast, Rakverest?

Meie bussid toovad teid otse festivali keskmesse ja viivad turvaliselt ka koju. 

Vaata bussigraafikuid SIIT

 

 

KÄFF

Käff ehk Käsmu Filmi- ja Fotoprogramm tuleb taas. Seekord Rootsi mõjutuste ja fookusega, muusikafestivali filmiprogrammile omaselt ei puudu filmideski muusika. Lisaks ühendab kõiki KÄFF filme üks väike seos Eestiga. 

Vaata programmi koos tutvustustega SIIT

 

 

Keskkonnaprogramm

 

Nagu igal aastal, pakub keskkonnaprogramm huvilistele ja loodussõpradele erinevaid loenguid, loodusmatku, filmielamusi, meisterdamismõnu ja palju muud huvitavat!

Vaata läehmalt siit

 

 

Muuseumiprogramm

Käsmu mereuuseumis ja selle ümber toimub sel aastal palju - avatud on supiköök ja kalarestoran; kuulda saab rootsi meelset muuseumitutvustust ja rannarahvajutte; Aarne Vaik peab loengu. Meisterdamist ja tegutsemist on nii suurtele kui väikestele huvilistele.
Sadamast väljuvad nii viikinglaev Aimar kui Cumulus 164.
Loe rohkem SIIT

Lasteprogramm

Lastealal, Meremuuseumi esisel platsil, tegelevad lastega Mamsli Mängumaa preilid ja mamslid, kes meisterdavad ja teevad muudki.

Keskkonnaprogrammi raames toimuvad mitmed töötoad ja õpitoad ka lastele.

Festivali ajal töötab lasteaed aadressil Neeme tee 5A. Lastega peredele pakub lasteaia perenaine ka hommikusööki.

Vaata lähemalt SIIT

 

Käsmu kirik

 

2013. aastal tähistab Käsmu kogudus Käsmu kiriku ehitamise 150. aastapäeva, Käsmu kiriku oreli algupärasel kujul valmimise 200. aastapäeva ja Käsmu koguduse 65. sünnipäeva.

Liitu uudiskirjaga

  
   

Viru Folk 2015

Magnum Puukesksu Just Film Ministry of Foreign Affairs of Denmark Anthong Berg Lauluväljak Kikas Eesti Pagar Keskkonnainvesteeringute Keskus Kultuur.info 16366