Andres Roots

Filter

Andres Roots

Kirik, 23.00, reede

Jaanuaris UK raadiojaama Severn FM kuulajate poolt “Aasta Bluusimeheks” valitud Tartu bluusikitarrist Andres Roots on aastate jooksul kontserte andnud nii Eestis kui Suurbritannias, Prantsusmaal, Saksamaal, Tšehhis, Slovakkias, Poolas, Leedus, Lätis, Soomes ja Rootsis. Tema salvestused on raadioeetris kõlanud viiel mandril ning jõudnud nii telesarjadesse kui Peeter Simmi ning Katrin ja Andres Maimiku mängufilmidesse. Raadio 2 Eesti Albumitabeli tippu tõusnud LP “Roots Music” eest pälvis Roots mullu Kuldse Plaadi ning sellele järgnenud CD “Winter” püsis kaks kuud nii UK kui Prantsusmaa raadiote enimmängitud bluusiplaatide edetabelites. Varasematest albumitest viis on Kanada veebiajakiri Blues Underground Network valinud aasta parimaks Euroopas tehtud bluusiplaadiks.

Oktoobris 2017 võitis Roots koos trummar Anneli Kadaka ja laulja Mikk Tammepõlluga Eesti esimese bluusikonkursi Estonian Blues Challenge, pälvides ühtlasi parima kitarristi eripreemia. Teda valiti märtsis Eestit esindama Norras peetavale European Blues Challenge’ile.

Viru Folgil on Andres Roots varem esinenud nii ansambliga Bullfrog Brown kui Briti suupillivirtuoosi Steve Luryga, tänavusel festivalil saab esmakordselt kuulda tema soolokava.

Koduleht: www.andresroots.com
Facebook: https://www.facebook.com/andres.roots.roundabout/
Soundcloud: https://soundcloud.com/andresroots