(copy) (copy)

Filter

Sorry, this entry is only available in Estonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Tuuletar (FI)

Ingmani metsalava, 16.30, pühapäev

Tuuletar, mis soome mütoloogias tähendab tuulejumalannat, on neljaliikmeline „folk-hop“ vokaalgrupp, kuhu kuuluvad Venla Ilona Blom, Johanna Kyykoski, Piia Säilynoja ja Sini Koskelainen.
Bändi lauljad kasutavad osavalt oma hääli, et luua erksat helimaastikku, kus kohtuvad beatboxi rütmid ja soome traditsionaalne folkmuusika. Tõsi, nende muusika on leidnud inspiratsiooni kogu maailmast, alates ameerika hip- hopist kuni Lõuna-Aasia folkmuusikani, kuid oma juurteks on nad jätnud siiski soome keele ja rahvamuusikapärandi.
Bändi debüütalbum “Tules Maas Vedes Taivaal” (Tules, maas, vees ja taevas), mis anti välja 2016. aastal, sai suure menu osaliseks. Nende muusikat mängiti üle maailma erinevates raadiojaamades ning see album tõusis ka Music Charts Europe (WMCE) ja Transglobal World Music Chart (TWMC) top 20sse ja püsis seal lausa neli kuud.
Soomes võitis see album “Emma” auhinna kui aasta parim etno album. Albumi avalugu “Alku” (Algus), autoriks Sini Koskelainen, on kasutatud ka Troonide Mängu DVD-traileris. 2018. aastal on Tuuletari ees ootamas Euroopa ja Aasia tuur. Veebruaris astus Tuuletar üles esimese a cappella grupina Sur Jahan Festivalil Indias. Möödunud aasta veetis bänd tuuritades Taiwanis, Jaapanis, Saksamaal ja Ida-Euroopas.

Koduleht:
https://tuuletar.com