HUNDI SÜDA SEES (2015)

Rahvamaja, 16:00, reede

Põhjamaisest folk metal-muusikažanrist on saanud rahvusvaheline edulugu. Karvased rokkmuusikud, kes miksivad oma karme metalseid saunde rahvapilli traditsiooniliste helidega, kasutavad paganlikke sümboleid ja laulavad laiale maailmale kummaliselt kõlavas emakeeles, toovad tänapäeval publiku kokku igas maailmanurgas. Filmi fookuses on kaks selle muusikažanri esibändi – Eestist pärit Metsatöll ja nende “vanem vend” Soomest, Finntroll.

 

Kestus 58min
Autor/režissöör Liina Paakspuu
dokumentaalfilm

 

METSA POOLE (2013)

Rahvamaja, 11:00, laupäev

Autor Hendrik Relve, režissöör Andres Lepasar.
Eestlastele meeldib mõelda endast kui metsarahvast. Meie esiisade tarkusetera – mets on vaese mehe kasukas – on tänapäevas teisenenud – mets on linnainimese hingeabikeskus – tõdemuseks. Oleme oma igapäevaelus kaude või otse metsaga tihedalt seotud ja ega me seda märkakski, kui aeg-ajalt meie tähelepanu rohkem metsa poole ei juhitaks. Looduse- ja metsamees Hendrik Relve on Eestist üles leidnud need suguvõsad, kus mets ning metsaga seotud tegevused on põlvest-põlve olnud au sees ja tema mõtisklused seovad ajajoone üheks tervikuks. See on tunnike rahulikku mõtiskelu ja kauneid loodusvaateid ning hingega inimesi, tunnike metsa poole, mida meil kõigil on meelte rahustuseks vaja.

 

Kestus 55min
dokumentaalfilm
Järgneb arutelu Vinteri laval. 

AHTO. UNISTUSTE JAHT (2018)

Rahvamaja, 11:00, pühapäev

Suurim seiklus on elada oma unistuste elu.

Dokumentaalfilm Ahto Valterist, suurelt unistajast, seiklejast ja meremehest, kelle ümbermaailmareis omanimelisel purjelaeval paneb noored poisid janunema seikluste järele, naissoo õhates armastuskirju kirjutama ning ajakirjanikud enda järel jooksma. Keegi ei teadnud, mis on see motiveeriv jõud ja ajend, mis sundis teda seda kõike läbi tegema. Kangelase püsimatu meel, aastate pikkused katsumused oma unistuste täitmiseks ning läbikukkumised sel teel rulluvad lahti filmi jooksul, mis kasutades unikaalset arhiivimaterjali avab vaataja jaoks eelmise sajandi maadeavastaja ihalused ja katsumused. Värvikas teekond ümber maailma avaneb tänu peategelase ja tema isa päevikutele ning tänu unikaalsetele filmikaadritele, mis reisi jooksul filmilindile jäädvustatud. Film toob vaataja silme ette ühe mehe elu ja meremeheks kasvamise loo, tema kujunemisprotsessi selleks, kes ta oli ning maailma, millega tal tuli rinda pista, et selleni jõuda.

 

Kestus 1h34min 
Autor/režissöör Jaanis Valk 
dokumentaalfilm
http://www.ahtofilm.ee