Publikatsioonid:

Lea Tormis, Madis Kolk, Meelis Oidsalu “Teatrivaht” (alates 25:00, Vikerraadio 11.03.2018)

PEKS MÕISATALLIS

Rahvamaja, laupäeval kell 16:00 ja 19:00
teater Must Kast

NB! ERIHINNAD – tp20€/pp+tp10€/fp+tp10€

Meile on maalitud pilt eestlaste minevikust kui mustast august, kus laed olid oi-oi kui madalad, kört oi-oi kui vedel. Ent teatrikoolis õpetati esimesel kursusel tantsima Kivikasukat. See oli nende eesti talumeeste tants, kes õmblesid enda kasukate alla kive ja heina, et mõisas “paar piitsalööki” ära taluda. Pärast silkasid kodu poole ja itsitasid pihku: “Vaat, kus ma seekord ikka karjusin!” Kannatamine oli paratamatu, huumorimeel oli valik. Kumb meid tegelikult päästis?

Trupi ühistööna valminud humoorikas “Peks mõisatallis” on uurimus kannatamisest. Meie, eestlased, oleme õppinud kannatamist pühaks pidama. Kui keegi küsib: „Kuidas läheb?“ on auasi vastata, et töö tapab, et on kiire, et on raske. On tavapärane, et arsti juurde minnakse alles siis, kui on liiga hilja – mis see väike valu ikka teeb? Kas kannatamise harjumus tuleb inertsist või on see kultuuripärand? Oleme ju ajalooõpikute järgi olnud 700 aastat orjarahvas ning kes teab, kui kerge elu ka enne seda oli.

EV 100 on lähedal ning sellist heaolu nagu praegu pole Eestil olnud kunagi varem. Ent isegi 25 aastat täielikku vabadust ei ole suutnud kaotada meie rahvuslikku kreedot: “Kes kannatab, see kaua elab.” Kas tegelikult on ka kogu aeg raske? Kui palju me suudame ja tahame ära kannatada? Kas tõeliselt aitab vaid teadmine, et teistel on veel hullem? Kui etendus on halb – kannatad ära.

Pärast iga etendust toimub vestlusring publiku ja trupiga lavastusega seotud teemadel.

Toetasid Eesti Kultuurkapital, Tartu linn ja Tartu Kultuurkapital.

AUTOR
Trupitöö

LAVASTAJA
Birgit Landberg

DRAMATURG
Paul Piik (Kinoteater)

KUNSTNIK
Illimar Vihmar

VALGUSKUNSTNIK
Emil Kallas (Tallinna Linnateater)
HELIKUNSTNIK/ -TEHNIK
Sten Arvi

LAVAL
Jaanika Tammaru
Kaarel Targo
Kristjan Lüüs

EESTLASTE MUISTNE LUGU

REEDE - Rahvamaja 18:30, LAUPÄEV - Majaka lava 11:30
Rändteater Vaba Vanker

Eestlaste muistne lugu ehk just siis, kui kõik tundub hästi minevat, peab alati midagi juhtuma Ürgirooniline pärimuskomöödia ühes vaatuses. Etendused nii inglise kui ka eesti keeles. An Ancient Story of Estonians – just when everything seemed to go well, something has to happen Ironical ancestral comedy in one act in english. or in estonian. Autor: Mari Tammar Lavastaja: Rauno Kaibiainen Trupp: Maili Metssalu, Kadri Kalda, Merike Paberits ja Rauno Kaibiainen Kestvus: ~30 minutit Žanr: Pärimuskomöödia Sihtgrupp: Täiskasvanud / Kogu pere

Autor Mari Tammar / Lavastaja Rauno Kaibiainen / Kostüüm Helen Lennuk / Muusika Kristel Kutser
Assistent Jürgen Volmer ja Lennart Lennuk
Kestvus 40 minutit

EESTLASTE MUISTNE SUGU

REEDE - Rahvamaja 21:00 LAUPÄEV - Majaka lava 12:30
Rändteater Vaba Vanker

Puhtsüdamlik ülestunnistus eestlaste ellujäämisest ehk lugu sellest kuidas leida, osta, röövida – pehmelt öeldes võtta naist Dramatiseering Mari Tammar ja trupp Laval: Maili Metssalu, Kadri Kalda, Merike Paberits ja Rauno Kaibiainen Kestvus: 40 minutit Žanr: Pärimuskomöödia Sihtgrupp: Täiskasvanud / Kogu pere