Lasteala on avatud:
reedel kell 16-20, laupäeval kell 10-20, pühapäeval 10-16

Lasteala programm on mõistagi Eesti-keskne nagu tänavune Viru Folk. Kohal on pilliroost laekaunistuste-kroonide meister Urmas Veersalu, kelle käe all saab õppida kroonide põhilise kujundi  – oktaeedri tegemist. Rookrooni saab kas võtta endale koju või siis panustada suure geomeetrilise kujundi tegemisse, mis pärast festivali lõppu kingitakse Käsmu Rahvamajale.

Laupäeva ja pühapäeva hommikul toimub traditsiooniliselt pärimusmuusikute Anni Rikkeri ja Randmar Tuulemäe käe all folgihommik lastele. Pärimustunnis saab kuulda ja näha eesti torupilli, kannelt, mandoliini ja erinevaid lõõtsalisi. Räägitakse lähemalt pillide ajaloost ja ehitusest. Väikestel folgilistel on võimalus instrumente ka ise proovida ja nende saatel tantsugi lüüa.

Laupäeva pärastlõunal saavad lapsed koos emade-isadega tulla väelaule laulma. Juhendajaks on maailmarändur ja muusik Tom Valsberg.

Terve festivali aja on lasteprogrammi fookuses Leiutajateküla kõige kuulsam koeratüdruk Lotte ja tema sõbrad. Iga päev saab kuumuse eest pageda lasteala jahedasse ja hubasesse tuppa, veeretada end vaibale ja nautida Lotte joonisfilme. Kui kõik tegelased ja laulud on selged, siis pühapäeval külastavad Käsmut rebane Giovanni, koeratüdruk Lotte, ja doktor Ave, kes tulevad Lottemaalt ja annavad etendusi ning kontserdi.

REEDE:
16.00 Lasteala: Rookroonide meisterdamise töötuba
17.00 Lasteala: Pääsukeste ja kurgede voltimise töötuba
18.00 Lasteala: Joonisfilm “Lotte reis lõunamaale”

LAUPÄEV:
10.00 Lasteala: Folgihommik lastele
12.00 Ingmani metsalava: Curly Strings
13.00 Lasteala: Rookroonide meisterdamise töötuba
14.00 Lasteala: Joonisfilm “Leiutajateküla Lotte”
15.30 Lasteala: Aurikute ja laevukeste voltimise töötuba
16.00 Lasteala: Väelaulud lastele. Läbiviija Tom Valsberg
17.00 Lasteala: Rookroonide meisterdamise töötuba
18.00 Lasteala: Joonisfilm: “Lotte ja kuukivi saladus”

PÜHAPÄEV:
10.00 Lasteala: Folgihommik lastele
12.00 Majakalava: Lottemaa etendus Julia ja Giovanni telefoni lugu
13.00 Lasteala: Rookroonide meisterdamise töötuba
14.00 Majakalava: Lottemaa kontsert “Laulud Lotemaa lavadelt”
14.30 Lasteala: Lotte joonisfilmide maraton: “Lotte reis lõunamaale”, “Leiutajateküla Lotte”, “Lotte ja kuukivi saladus”
15.00 Lasteala: Pääsukeste ja kurgede voltimise töötuba
16.00 Majakalava: Lottemaa etendus Julia ja Giovanni telefoni lugu

Pühapäeval annavad Majakalaval kaks etendust ja kontserdi külalised Lottemaalt!

Kell 12.00 ja 16.00 toimub etendus Julia ja Giovanni telefoni lugu. Laval on Leiutajateküla kuulus rebasepaar. Kuulus mitte ainult oma suurepärase tantsuoskuse poolest vaid ka uhkete leiutistega. Lotte ja dr Ave on ka kohal.. Pärast etendust on võimalik Lottemaa tegelastega lustida ja pilti teha.

Kell 14.00 toimub kontsert “Laulud Lotemaa lavadelt”. Esitatakse laule, mis on osa Lotemaa programmist. Kohal on rebane Giovanni, kärbes Jaak, koeratüdruk Lotte, dr Ave ja kassiema Paula.

Mamas’ Heaven beebitelk asub meremuuseumi esisel muruplatsil ning ootab mõnulema kõiki beebisid emmede-issidega. Seal saab rahulikult puhata, imetada ja mähkida. Telgis on kohapeal kasutamiseks erinevad beebitooted ja mähkmed ning mängida saab pehmete mänguasjadega. Lisaks jagatakse soovijatele rinnapatju ja 0+ lutte. Võimalik on laenutada ürituse ajaks ka kergkäru või kandekotti. Telgi kõrval on püsti pop-up fotonurk, kus fotograaf Maila Meldre teeb teist, lastest ja peredest imeilusaid pilte, mille saate paberkandjal ka koheselt kaasa soetada.

Rohkem infot: https://www.facebook.com/mamasheavenEU/ ja www.mamasheaven.com

SPARK Makerlabi töötuba – ehita aurupaat või purjekas

Kuidas töötab aurumootor või miks liigub purjepaat? Käsmu on teada-tuntud laevaehituspaik. Nüüd on võimalus ka Sinul SPARK Makerlabi töötoas endale väike töötav alus meisterdada! Tule meisterda endale kas töötav aurupaat, elektrimootoriga mootorpaat või purjekas. Valminud aluseid saab kohapeal sõidutada. Meisterdamise kõrvale räägime merendussõnavarast, kaartest, piimist, otstest ja plangutusest. Lisaks selgitame kaasaegseid tootmisvahendeid nagu laserlõikur ja vaakumvormija (viimast saab kohapeal ka proovida).

Toimumise koht: Käsmu Meremuuseum
Töötoa soovituslik vanus: alates 13. eluaastast

Töötoa hind: 12€ (osaleja kohta, sisaldab kõiki materjale ja juhendamist), tasuda saab sularahas või kaardiga