ROBIROHI

Robirohi kui bluegrass-muusika viljeleja peaks iiri teemasse hästi sobituma, sest ameerika old-timey, bluegrass ja vana kantrimuusika on sündinud justnimelt peamiselt iiri ja šoti ümberasujate rahvapärimusest.

Robirohi repertuaar läbi paljude aastate on päris lai, ollakse jäänud oma stiili juurde truuks. Sisaldab nii ameerika pärimusest pärit palu (ehk siis iiripärane old-timey), sellest väljakasvanud traditsioonilist akustilist kantrit, laule nii ingliskeelsena kui eestikeelsena kui ka instrumentaalpalu. Teemadelt rahvamuusikast (sh. ameerika, iiri, eesti päritolu) kuni kirikulauludeni (valdavalt rahvusvaheliselt tuntud palad ehk nii siin kui seal), ehk nii ilmalikku kui vaimulikku.

Ja kõike seda täisnaturaalselt ja täisakustilisena ehk ilma ühegi plugi või tehnikavidinata akustilistel keelpillidel (näppepillid+viiul) ning lavalt esitatuna traditsioonilise 1-mikrofoni helivõimenduslahendusega.

Siin paar helinäidet vanadest rahvapärimuslikest muusikapaladest – üks aeglane ballaad ja teine hoogne “reel” (ehk siis nö. “iiri muusika moodi” polka). Kummagist nii helinäide kui ka üks hiljutine kontsertvideo.