Urr Lau

Meie oleme Fred Rõigas, Kaie Sauga, Karin Leetsar ja Markus Orav – koos moodustame eesti folk/FX/vokaalbändi Urr Lau. Neljakesi saime hoo sisse 2018.a sügisel. Sellest ajast peale püüame oma seniseid muusika-alaseid kogemusi sulandada vormiks, mis just Urr Laule sobib.
Nii liikmete erialavalikud väljaspool Urr Lau tegemisi kui ka muusikaalane taust on kirju. Meie seast võib leida muusikapedagoogi, helilooja, dirigendi, joogaõpetaja, logopeedi, ärijuhi, operaator-lavastaja, fotograafi, koka – kasuks tulevad need kõik. Muusikalisele taustale on kamba peale andnud panuse erinevad muusikakoolid, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Tallinna Ülikooli dirigeerimise erialal pakutu, Kopenhaagenis asuv Complete Vocal Institute, mitmed töötoad ja suvelaagrid (sh Kuninglikus Muusikaakadeemias Taanis), varasem või praegune kuulumine erinevate vokaalansamblite (Greip, Others, Amarell, -7), bändide (Mood Mess, Chacha Roots, Connect&Cut ja mitmed projektbändid) ning kooride (Flora Kammerkoor, Eesti Poistekoor, Rahvusooper Estonia Poistekoor, Estonia ooperikoor, Revalia meeskoor, Kalevi kammerkoor) koosseisu.
Urr Lau laulud loome enamasti koos jämmides, kasutame selleks oma hääli, beatboxi, looperit ja efektiplokke, mis võimaldavad tuua kuulajateni erinevaid muusikastiile, heliefekte kui ka põnevaid kooskõlasid. Laulude tekstid ja viisid otsime eesti folklooripärandist, eesmärgiga seostuda tänapäevaga.

Täpsemalt leiab Urr Lau kohta informatsiooni järgmistest allikatest:
urrlau.info@gmail.com
www.facebook.com/urrlau