KÄSMU FILMI- JA TEATRIPROGRAMM

Reede 11.08

“Maailma lõpus”

(“The Edge of the World” 1937), kestus 1h 15min, film on inglise keeles
16:00 Rahvamaja

 “Maailma lõpus” jutustab liigutava loo kaugest saarest ja selle elanikest, kelle traditsioone ja eluviisi ohustab kiiresti linnastuv maailm. Lahendamaks vaidlust selle üle, kas saarlased peaksid loobuma oma elukohast ja kolima mandrile, järgivad kaks lapsepõlvesõpra iidset traditsiooni ja ronivad saare kõrgeimale kaljunukile. Tulemus purustab saare rahu ja lõhestab kaks klanni. 

 Režissöör Michael Powell oli enne Teist maailmasõda teinud peamiselt lihtsakoelisi kommertsfilme ühele Londonis tegutsevale Ühendriikide filmikompaniile. Suurim edu tuli filmiga “Maailma lõpus” (“The Edge of The World”, 1937), mis tehtud dokumentaalfilmina. 

Film sai üles võetud nelja kuu jooksul metsiku looduse ja kargete tuuleiilide poolest tuntud Shetlandi saartel. Michael Powell soovis selle filmiga rääkida mitte ainult lugu vaid näidata ka selle saarestiku puutumata loodust ja selle ilu. 

Laupäev 12.08

 “Lammas Shaun”

(“Shaun the Sheep Movie”, 2015), kestus 1h 25min, film on tekstita
10.00 Rahvamaja

 Kui Shaun otsustab vaba päeva võtta ja natuke lõbutseda, ootab teda veidi rohkem põnevust, kui ta arvata oskas. Eksitus talumehega, karavan ja väga järsk mägi viivad nad kõik Suurde Linna ning Shaun ja tema kari peavad ise leidma tagasitee kodustele rohelistele aasadele. 

 Tantsulavastus “Põrguviiul”

13.00 ja 17.00 kiigeplats, kestus 30 min 

 „PÕRGUVIIUL“ kombineerib oma ainest rahvajuttudest ja -mängudest, põimides need nii kaasaegsete kui igavikuliste murede ja rõõmudega. Nagu ennemuiste, nii ka nüüd. Tantsija ja muusiku vahel kerib pinge, silmside määrab juhi. Reeglid on kindlad ja samas muutuvad ning seelikumood on vaid aja küsimus. Lavastuses liigume läbi aja, mängides ja jutustades nii pillide kui tantsija kehaga. 

 Lavastuses kõlab elav muusika ja laul Folklooriklubi Maatasa osavate meistrite esituses. Muusikute kõrval on laval tantsijad, kelle seast nii mõnigi on varasemalt koostööd teinud ning teised, kes kohtuvad esmakordselt. 

 

  • Nimiosa: Helin Pihlap 
  • Tantsijad: Aave-Lotta Lilienthal, Carol Maask, Hendrik Matvejev, Janelle Jürikivi, Kirke Liis 
  • Kuperjanov, Kristo Erik Ojamets, Maarja Kask, Marko Roosiväli 
  •  Muusikud: Helin Pihlap, Meelis Pihlap, Tuule Pihlap, Oskar Nursi 
  • Lavastajad: Britta Kaukver ja Raul Markus Vaiksoo 
  • Meeskond: Koit Helger Panksepp, Saara Liis Jõerand, Sandra Elisabeth Saar 

“Shetlandi loodus – Šotimaa viikingipiir”

(“Wild Shetland: Scotland’s Viking Frontier”), kestus 58min, film on inglise keeles
15.30 Rahvamaja

 Film viib meid eepilisele teekonnale Šotimaa põhjapoolseimasse saarestikku: Shetlandi. Näeme paljunemisperioodi südatalvest südasuveni. Võrratu plejaad loomi ja linde võitleb nendel kaugetel saartel ellujäämise nimel: Kari mõõkvaalu jahib piki kaljust rannikut hülgeid, samal ajal püüab emasaarmas kaitsta oma kahte poega marodööritsevate isaste ning kevadtormide eest; Koomilised lunnid, suurepärased sukeldujad suulad ja salapärased, muistses piktide tornis pesitsevad tormipääsud. See on lugu ellujäämisest Šotimaa viikingipiiril. 

Pühapäev 13.08

 “Paddingtoni seiklused 2”

(“Paddington 2”, 2017), kestus 1h 44 min, film on dubleeritud eesti keelde
Rahvamaja kell 9.00

Ülemaailmselt menuka perefilmi järjes elab Paddington õndsalt Browni perega Windsor Gardensis, kus temast on saanud populaarne kogukonnaliige, kes jagab alati rõõmu ja marmelaadi. Kui Paddington armastatud tädi Lucy 100. sünnipäevaks täiuslikku kingitust otsib,  

märkab ta hr Gruberi antiigipoes ainulaadset 3D raamatut ning asub selle ostmiseks juhutöödega raha koguma. Kuid kui raamat varastatakse, tuleb Paddingtonil ja Brownidel varas paljastada…